Atrakcje Witowa i Kościeliska

U podnóża Tatr leży wiele pięknych miejscowości, jednak jeśli chcemy uniknąć popularnego i często zatłoczonego Zakopanego, warto wybrać nocleg w najbliższych jego okolicach, dzięki czemu podczas wakacji będzie można naprawdę wypocząć.

Na zachód od Zakopanego położone są spokojne miejscowości pełne atrakcji, które jednocześnie stanowią świetne bazy wypadowe na wycieczki w okolice. Jedną z takich miejscowości jest Witów noclegi, który dodatkowo usytuowany jest bezpośrednio u stóp Tatr. Wieś ta łączy elementy doceniane przez turystów, a są to łatwe dojazdy w najważniejsze miejsca w tych okolicach oraz niewielka odległość od największych atrakcji Podhala. Witów rozciąga się na terenach Doliny Chochołowskiej, doliny Lejowej, Rowie Podtatrzańskim aż do doliny rzeki Czarny Dunajec. Wychodzą stąd również szlaki turystyczne prowadzące na przykład na Starorobociański Wierch, Ornak czy też Jarząbczy Wierch. Witów jest niezwykle atrakcyjny również w sezonie zimowym dzięki czterem wyciągom narciarskim oraz kilku trasom biegowym, które zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku.

Kolejną znaną miejscowością jest Kościelisko noclegi położone na zboczach Pogórza Gubałowskiego. Łatwo jest z tego miejsca dotrzeć do sąsiadujących ze wsią najpiękniejszych i największych dolin tatrzańskich, Chochołowskiej i Kościeliska. Roztaczają się z nich piękne widoki a unikalna przyroda występująca na tych terenach jest nie lada atrakcją dla wczasowiczów. Noclegi Kościelisko oferuje również dostęp do wielu szlaków turystycznych i dróg rowerowych oraz pożądane przez turystów wyciągi narciarskie o różnym stopniu trudności, dzięki czemu każdy ma szansę na zjazd.