Łeba wczasy nad morzem

Łeba noclegi to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wakacyjnego czy wczasy nad morzem. Łeba dzięki mnogości atrakcji przyciąga tysiące turystów każdego lata. Wielkim atutem miasta są czyste i szerokie plaże oraz wy

jątkowe i jedyne w skali naszego kontynentu Wydmy Ruchome, znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Bardzo atrakcyjnym miejscem w mieście turystów wybierających Łeba noclegi jest Muzeum Motyli, gdzie zgromadzono ponad 3500 przedstawicieli najpiękniejszych owadów z całego świata. Można tam zobaczyć okaz największej ćmy na świecie, Attacus Atlas, której skrzydła osiągają rozpiętość nawet do 30 cm. Łeba oferuje wiele miejsc noclegowych takich jak domki, pokoje gościnne, apartamenty, pensjonaty, wille.
Łeba noclegi może również pochwalić się największym w Polsce Parkiem Dinozaurów zachwycającym setką realistycznych figur dinozaurów i innych stworzeń, które zamieszkiwały Ziemię 65 milionów lat temu. Atmosferę dawnych czasów wprowadza również sposób ukształtowania terenu oraz niewielka odległość od morza. Celem tego Parku w mieście Łeba jest głównie edukacja młodszych gości poprzez przyjemności i zabawę. Na ścieżce edukacyjnej zapoznać się można z etapami ewolucji człowieka do czasów współczesnych.

Wydmy Ruchome w pobliżu miejscowości noclegi Łeba są dobrze znaną częścią Słowińskiego Parku Narodowego, stanowią unikalną atrakcję i są nazywane często polską Saharą. Przed ich zwiedzaniem warto zajrzeć do Muzeum w Rąbce, w którym przyrodnicza ekspozycja pozwala zrozumieć proces tworzenia się ekosystemu, jakim są ruchome wydmy. W ciągu każdego roku wydmy przesuwają się od około 1,5 metra do prawie 10 metrów, zależnie od lokalizacji, ilości roślinności oraz prędkości wiatru.