Ciekawe miejsca w Małym Cichym

Małe Ciche noclegi to zachwycająca miejscowość pod Tatrami, która jest jedną z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Polsce.

Z noclegi Małe Ciche nie można pominąć wycieczki na Rusinową Polanę w Tatrach Wysokich. W pobliżu miejscowości ma swój początek niebieski szlak, którym mniej więcej w 60 minut dociera się do sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. To najwyżej położony kościół w Polsce, zbudowany w miejscu, gdzie w 1860 r. Maryja miała objawić się pasterce Marii Murzańskiej. Znajduje się tu też symboliczny cmentarz osób, które zginęły w górach.
Spod kościółka szlak w kwadrans wyprowadza na Rusinową Polanę, skąd rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry Bielskie i Wysokie, od Hawrania po Rysy. Wprawieniu wę mogą wspiąć się na Gęsią Szyję (około 45 minut). Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary – wydaje się, że szczyt jest na wyciągnięcie ręki, ale z polany widać zaledwie jedną trzecią podejścia. Małe Ciche pokoje do wynajęcia

Małe Ciche pensjonaty znajduje się stok, który jest łagodnie nachylony, idealny do nauki i doskonalenia jazdy na nartach czy snowboardzie. Od tego sezonu do głównego, cztero -osobowego wyciągu krzesełkowego dołączy drugi, o długości siedemset pięćdziesiąt metrów, umożliwiający szusowanie w górnej części stoku, na nieco bardziej stromej trasie. Osobny wyciąg przygotowano dla najmłodszych narciarzy, a początkujący mogą korzystać z dwustu-metrowego orczyka na polanie Zgorzelisko, obok Hotelu Tatry. Wszystkie trasy są oświetlone, a w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Małe Ciche ośrodki wypoczynkowe

Poza atrakcjami w samej miejscowości warto wybrać się do większych podhalańskich miast jak Białka Tatrzańska, a w niej –TERMA BANIA. Baseny termalne, sauny, Instytut Wellness&SPA – kompleks należy do największych w Polsce. Okolice ulicy Lichajówki doskonale nadają się do biegania na nartach – to jedno znajlepszych miejsc pod Tatrami. Do wyboru trasy płaskie i nieco trudniejsze, z podbiegiem i zjazdem na polanie Bafiówki.